Kleje do parkietu

Asortyment klejów Forbo to rozwiązania pozwalające na umocowanie wszelkiego rodzaju parkietów, od tradycyjnych podłóg w domu, po rozległe powierzchnie komercyjne i sportowe.
Wybrane rodzaje klejów pozwalają bez problemów poradzić sobie z każdym rodzajem podłoża, nawet bez uprzedniego gruntowania. W zależności od potrzeb użytkownika można dzięki klejom Forbo ulepszyć właściwości wygłuszające podłogi czy też bez problemów stosować ogrzewanie podłogowe.

Zalety klejów do parkietów Forbo:

  • bardzo mocne
  • przeznaczone na wszelkiego rodzaju parkiety
146 Euromix Standard + Hearter PU
146 ohne 2K – dwuskładnikowy klej poliuretanowy
– dobrze wypełniający, twardniejący bezskurczowo
– bez rozpuszczalników, bez wody
– EMICODE EC 1R Plus
– możliwość stosowania na podłoża anhydrytowe bez gruntowania
– możliwość stosowania na niechłonne podłoża
– nadaje się na ogrzewanie podłogowe
157 Eurowood MS Hard Elastic
157 ohne 1-K-MS jednoskładnikowy klej typu MS utwardzający się bezskurczowo, bezwodny, bez rozpuszczalników, polimerowo-sylanowy, elastyczny, przeznaczony do klejenia wszystkich, zgodnych z normami parkietów (lity, wielowarstwowy, mozaika, masyw, deski podłogowe, parkiet przemysłowy, bambus/.Polepsza właściwości wygłuszające. Można stosować bez gruntowania. Przy montażu na lany asfalt – konieczna konsultacja. Powstałe w czasie montażu zabrudzenia są łatwo usuwalne. Szlifowanie i lakierowanie możliwe po 24- 48 godz.)
159 Eurowood MS Pro
159 ohne 1-K-MS jednoskładnikowy klej typu MS utwardzający się bezskurczowo, bezwodny, bez rozpuszczalników, polimerowo-sylanowy, elastyczny, przeznaczony do klejenia zgodnych z normami parkietów dwuwarstwowych szczególnie zabezpieczonych nawierzchniowo na zgodne z normami podłoża mineralne, płyty OSB. Nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Polepsza właściwości wygłuszające. Można stosować bez gruntowania. Powstałe w czasie montażu zabrudzenia są łatwo usuwalne. Rekompensuje elastycznie nieduże skurcze i pęcznienie drewna bez negatywnego wpływu na podłoże.
255 Eurosol Parquet Extra
255 ohne Bezzapachowy klej na bazie żywicy syntetycznej, szybkowiążący, przeznaczony do klejenia wszystkich rodzajów parkietów /w tym wielowarstwowego od 14 mm grubości/, mozaiki, parkietu przemysłowego, bruku drewnianego, pojedyńczych desek wielowarstwowych do szerokości 70 mm i długości 600 mm. – zgodnie z zaleceniami producenta, na zgodnym z normami podłożu. Deski podłogowe – konsultacja.