Ochrona UV

 

obrazek do wewnątrz
Uviwax Osmo - ochrona drewna przed promieniami UV
Uviwax

3062_matt_bUVIWAX z filtrem UV zapobiega naturalnemu żółknięciu liściastych i iglastych gatunków drewna na skutek działania promieni słonecznych. Pozwala drewnu oddychać, jest hydrofobowy, reguluje poziom wilgotności. Nie pęka, nie rozwarstwia i nie łuszczy się. Jest bezpieczny i ekologiczny, dzieki czemu doskonale nadaję się do zabezpieczenia drewna we wnętrzach przed żółknięciem pod wpływem słońca.

więcej… 

 

 

obrazek na zewnątrz
410_b
Olej Ochronny UV uv_g

Perfekcyjna ochrona przed słońcem – pierwsza bezbarwna ochrona UV dla zastosowań zewnętrznych. Zawiera ochronny filtr UV (UV12), który zapobiega szarzeniu drewna. Olej ochronny UV fiirmy Osmo jest szczególnie zalecany do fasad drewnianych, dolnych warstw dachu, mebli ogrodowych, okien i drzwi.

więcej…

420_b
Olej Ochronny UV Extrauv_g

Olej ochronny UV Osmo w wersji z aktywnymi składnikami chroniącymi powłokę przed atakiem grzybów, glonów i owadów. Jest idealny jako samodzielna, bezbarwna powłoka choniąca drewno, ale równie dobrze sprawdza się jako warstwa wykończeniowa na inną powłokę zapewniająca dodatkową ochronę UV.

więcej…

420_b
Olej Ochronny UV Koloruv_g

Transparentny Olej ochronny UV Extra wzbogacony o starannie dobrane ilości pigmentów, nadające powłoce odcień konkretnego gatunku drewna. Dzięki temu nie tylko chroni drewno przed prominiami UV, ale pozwala mu nadać długotrwały efekt jasnego, surowego drewna lub dyskretnie wyrównać kolor powierzchni (tak, by nie odbiegała odcieniem od właściwej barwy drewna – np. modrzewia, dębu lub sosny). Zawiera aktywne składniki, które chronią przed atakiem grzybów i owadów.

więcej…