Podłogi drewniane

Poszukując funkcjonalnej i estetycznej podłogi do swojego mieszkania, na pewno warto rozważyć podłogę wykonaną z drewnianych desek. Wybór naturalnego drewna to trwałe i niezwykle efektowne rozwiązanie, które nieustannie pozostaje w modzie. Nie ma w tym nic dziwnego gdyż podłogi drewniane czy też parkiety charakteryzują się ponadczasową elegancją która podkreśla styl danego wnętrza. Ponadto, są ekologiczne, trwałe i doskonale pasują zarówno do  klasycznie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrz.

Biorąc pod uwagę te cechy podłogi drewniane są i pozostaną elitą wśród podłóg. W swoim asortymencie posiadamy podłogi drewniane lite jak również warstwowe.

Drewno nieustannie pozostaje w modzie. Decyduje o tym jego naturalne piękno oraz ciepło jakie wprowadza do pomieszczeń. Podłogi drewniane charakteryzuje podczasową elegancja, która podkreśla i uszlachetniająca styl wnętrza. Ze względu na te cechy podłogi drewniane są i pozostaną elitą wśród podłóg.

rect4482-2-5-1-5-8-7-3-5 rect4482-2-5-1-5-8-7-3-0-3
Podłogi drewniane lite Podłogi drewniane warstwowe

 

Zalety podłóg drewnianych

Mówiąc o podłogach drewnianych, nie sposób nie wspomnieć o ich licznych zaletach:

  • podłogi drewniane są trwałe, można je szlifować, odnawiać miejscowo dzięki czemu posłużą nam przez lata,
  • drewno jest miłe i ciepłe w dotyku, charakteryzuje się ciekawą strukturą,
  • naturalne piękno i elegancja drewna
  • bardzo dobra izolacja termiczna i akustyczna – podłoga jest zawsze cicha i ciepła w dotyku
  • drewno to materiał naturalny i ekologiczny, całkowicie bezpieczny dla domowników, nie uczula, nie przyciąga kurzu,

Posiadamy duży wybór egzotycznych i krajowych gatunków drewna. Tak bogata oferta pozwala wybrać idealną podłogę do każdego wnętrza.

Ekspert radzi:

  • drewno ma niemal nieograniczone zastosowanie, jednak do warunków panujących w pomieszczeniu należy odpowiednio dobrać: gatunek drewna, konstrukcję deski, rodzaju powłoki wykończeniowej oraz sposób pielęgnacji