Oleje do tarasów

Oleje tarasowe Osmo to nowoczesne, profesjonalne powłoki do drewna na bazie naturalnych olejów roślinnych opracowane specjalnie z myślą do ochronie tarasów drewnianych. Nasze oleje do tarasów wygładzają i nawilżają powierzchnię drewna oraz czynią ją odpornym na wnikanie wody i zabrudzenia. Dodatkowo można za ich pomocą wyrównać i przywrócić kolor desek tarasowych. Ich stosowanie to prosty i skuteczny sposób na zabezpieczenie, odświeżenie lub zmianę wyglądu tarasu.

0XX_olej_tarasowy_b
Oleje tarasowew_kolor

Mikroporowate powłoki na bazie naturalnych olejów roślinnych idealnie dostosowane do wymogów poszczególnych gatunków drewna egzotycznego i rodzimego. Oleje wyrównują kolor desek tarasowych, wygładzają powierzchnię drewna i nadają jej właściwości hydrofobowe.

430_b
Antypoślizgowy Olej do Tarasów

antislip

Bezbarwna powłoka na bazie naturalnych olejów powstała z myślą o poprawie bezpieczeństwa na tarasie. Olej działa antypoślizgowo i przedłuża trwałość naniesionych powłok pigmentowych. Powłoka jest hydrofobowa, odporna na warunki atmosferyczne, z filmem, który chroni ją przed atakiem pleśni, glonów i grzybów.

 

impregnat do czoła deski tarasowej
Impregnat do czoła deski tarasowej

Profesjonalny impregnat do drewna opracowany specjalnie do zabezpieczenia czoła desek tarasowych. Chroni przekrój deski przed kapilarnym wchłanianiem wody, nadmiernym pękaniem, erozją i wypłukiwaniem z drewna naturalnych barwników.

 

W ofercie można znaleźć oleje bezbarwne, w kolorze dopasowanym do konkretnego gatunku drewna lub w modnych, transparentnych w odcieniach. Ich stosowanie to prosty i skuteczny sposób na odświeżenie lub zmianę wyglądu tarasu.

Zalety olejów tarasowych Osmo

Oleje do tarasu warto stosować z kilku powodów. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że deski tarasowe są nieustannie narażone na działanie czynników atmosferycznych, co powoduje utratę koloru, szarzenie, a nawet zniszczenie ich powierzchni. Oleje do tarasów firmy Osmo oparte na cennych naturalnych olejach roślinnych, wnikają głęboko w drewno i tworzą na jego powierzchni ochronną warstwę, dzięki czemu skutecznie chronią drewno.

Zastosowanie oleju tarasowego poprawi wygląd desek tarasowych. Po pierwsze nawilżą i uelastycznią drewno oraz wygładzą jego powierzchnię. Dzięki takiej kuracji „odmładzającej” będzie wyglądało zdecydowanie lepiej. Po drugie zastosowanie odpowiednio dobranego oleju pozwoli wyrówna barwę desek tarasowych, które w pewnych miejscach zmieniły kolor. Nie bez przyczyny oleje tarasowe noszą nazwy gatunków drewna powszechnie stosowanych do wykonania tarasów drewnianych. Precyzyjnie dobrane proporcje pigmentów pozwalają przywrócić naturalną barwę tego gatunku drewna.

Mikroporowaty charakter sprawia olejów tarasowych Osmo sprawia, że pozwalają drewnu swobodnie oddychać i dobrze regulują pęcznienie i kurczenie się drewna. Dzięki temu powłoka nigdy nie łuszczy się ani nie odpryskuje. Renowacja jest łatwa i szybka – wystarczy nanieść kolejną powłokę na oczyszczoną powierzchnię.

Oleje tarasowe Osmo są niezwykle wydajne – jedna puszka pozwala skutecznie zabezpieczyć sporą powierzchnię, co pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Dobrze sprawdzą się też do ochrony drewnianych schodów zewnętrznych lub mebli ogrodowych.

Więcej informacji o tym, które powłoki wybrać do zabezpieczenia desek tarasowych i jak należycie czyścić i odnawiać powierzchnię tarasu znajdą Państwo w zamieszczonym katalogu: Czyszczenie i renowacja tarasów drewnianych.

tarasik_